Materiály

Na našem trhu je několik druhů materiálů, ze kterých se dají prsteny vyrobit. Je to např. zlato, stříbro, chirurgická ocel nebo titan. Prsteny z chirurgické oceli a titanu jsou lehčí než prsteny ze zlata, jsou za příznivou cenu a jsou ideálním řešením pro lidi, kteří mají alergii na kovy.

Titanové prsteny mají lehce tmavší zabarvení než ocel, které je u nového výrobku znatelné jen na přímém denním světle, časem je oproti oceli znatelnějsí. Titan je absolutně nemagnetický kov se zhruba o polovinu menší hmotností než ocel.

    Zlato

Zlato (aurum, značka Au) je fyzicky i chemicky odolný, velmi tepelně a elektricky vodivý. V ryzím stavu měkký drahý kov. Pro výrobu šperků se ryzí zlato příliš nehodí protože je příliš měkké. Používají se různé příměsi např.palladia a niklu a tím vznikne v součastné době velmi moderní bílé zlato. Ryzost zlata se udává v karátech, nejvyšší ryzost je 24, běžně užívaná ryzost pro výrobu šperků je například 14. Bílé zlato je zdravotně nezávadné, mísí se s palladiem, ušlechtilým kovem příbuzným s platinou, a neobsahuje žádný nikl. Všechny ušlechtilé kovy jsou nejen poměrně drahé, ale také velmi těžké.

    Stříbro

Stříbro (Argentum, značka Ag) je ušlechtilý kov bíle barvy. Vyznačuje se nejlepší elektrickou a tepelnou vodivostí. samotné stříbro je poměrně měkké. Proto se používají různé slitiny. Klenotnické stříbro je obvykle slitinopus obsahem kolem 90%stříbra, které je doplněno mědí. Pro zvýšení povrchové kvality stříbrných šperků, např. odolnost, lesk, se někdy tyto předměty pokrývají velmi tenkou vrstvičkou kovového rhodia

    Titan (Titanium)

Mezi výhody titanu patří nižší hmotnost, odolnost proti korozi, lze dosáhnout mnoha barevných odstínů, tvrdost a lehkost, odolnost proti poškrábání a jeho obsah niklu vyhovuje požadavkům evropským směrnic. Při výběru šperku je důležité zvážit kvalitu kupovaného šperku, protože existuje několik tříd titanu a ne všechny jsou vhodné pro aplikaci do čerstvého piercingu. Naše společnost zpracovává pro piercingové šperky titan třídy Grade5 Ti6Al4V-ELI a pro prsteny titan Grade2.

Chirurgická ocel

Má krásný lesk. Obsahuje nikl, který by mohl způsobovat alergické reakce. Leštěním se ale vytváří na povrchu šperku vrstva, která brání uvolňování niklu ze šperku do těla. Nejodolnější vůči korozi je řada 300 - vyrábí se z ní tedy nejvíce implantátů a piercingových šperků. Nejčastěji je to chirurgická ocel 316L, 316LM a 316LVM. Nevýhodou je dosti velká váha. Jak bylo výše uvedeno, prozatím nejznámějším materiálem piercingových šperků je chirurgická ocel. Pakliže není vhodná pro aplikaci do čerstvého piercingu, neznamená to, že také není vhodná pro nošení v již zhojeném piercingu. Právě naopak. Chirurgická ocel 316L se používá mj. pro výrobu kostních šroubů, spon, protéz a tato ocel nabízí širokou škálu šperků, jakou si lze jen představit. Přesto je opět potřeba sledovat kvalitu kupovaného zboží, poněvadž mnozí výrobci nabízejí šperky vyrobené např. z oceli třídy 303, která je sice velice snadno zpracovatelná, nicméně obsahuje vysoké procento síry, která vyvolává negativní reakce u citlivých osob.

    Chirurgická ocel 316L

Šperky z chirurgické oceli se stávají stále oblíbenějšími mezi všemi vrstvami generace. Důvodů pro to je několik, chirurgická ocel je známá nejenom svou hypoalergenností (šetrnost k lidskému tělu je samozřejmostí, nevznikají žádné alergické reakce), ale také odolností vůči oxidaci, chirurgická ocel totiž nepodléhá korozi. To ale nejsou její jedinné výhody, mezi další plusy patří jednoznačně odolnost vůči mechanickému poškození, nebo barevná stálost. Také díky tomu je chirurgická ocel využívána pro výrobu piercingů a chirurgického náčiní, u kterých jsou všechny tyto vlastnosti vyžadovány.

Právě naše šperky jsou zhotoveny z oceli vysoké jakosti s označením 316L, která je také nejvhodnější pro výrobu piercingu.

Hlavní výhody materiálové charakteristiky Chirurgické oceli 316L:
- neohýbá se a neláme
- nemění barvu
- netvoří se na povrchu žádné skvrny
- hypoalergení - nejsou žádné alergické reakce
- neuvolňuje žádné niklové soli

Všechny naše výrobky jsou ručně leštěny.
Výsledkem je extrémně lesklý a hladký povrch šperku.

Niobium

Niobium (nebo Niob) je také základní kov, ovšem je to čistý prvek, který nelze dále dělit na jednotlivé komponenty a který je v nejvyšší čistotě a netvoří žádné chemické sloučeniny, a proto je pro tělo snesitelný a nevyvolává alergii. Niob je mj. využíván při vesmírných výzkumech a výrobu tělních implantátů. Má výborné antikorozní vlastnosti. Jeho izotopy se taktéž používají v diagnostickém lékařství, radioterapii a při monitorování krevního toku. Niob se vyrábí v mnoha různých odstínech a to díky své povrchové vrstvě. Uhlová čerň se provádí za pomoci elektrolytické reakce, ostatní barvy se vytváří anodizací, bez přídavku pigmentu, kdy se používá průhledný film na povrchu šperku, který vytváří interferenční barvy a následnou iluzi, která se dá přirovnat k jevu, jaký vytváří olej na vozovce.

Materiál s výbornými vlastnostmi. Na piercing je vhodný pouze materiál nejvyšší čistoty. Použití nomibia je ale determinováno jeho vysokou cenou.

PTFE

Velmi rychle se v současné době prosazuje mezi příznivci piercingu žáruvzdorná umělá hmota PTFE (polytetrafluoretylen), známá také pod obchodním názvem teflon. Je to termoplastický ohebný polymer s vynikající biokompatibilitou a stálostí. Vzhledem k tendenci molekul PTFE odpuzovat molekuly je tento materiál extrémně nepřilnavý (má menší koeficient tření než led) a proto na jeho nepřilnavém povrchu neulpívají žádné výměšky z rány, což velmi napomáhá hojení piercingu. Je tak pružný, že i při silně se pohybujícím nebo napjatém piercingu jen málo drhne o okraje rány.

Zpět na úvodZpět na úvod

Akční nabídka

Momentálně nejsou žádné akční slevy

Košík

(prázdný)